Rozdíl mezi žaluzií a roletou

  • Karel Procházka
  • Ostatní

Žaluzie a rolety jsou dva pojmy, které všichni dobře známe. Také si uvědomujeme, že si je můžeme pořídit na ZEBRA-shop. Víte ale, jaký je mezi nimi rozdíl?

Základní rozdíl

Základní rozdíl mezi žaluziemi a roletami tkví ve způsobu stínění. Žaluziemi můžeme otáčet a naklánět je tak vůči venkovnímu světlu do všemožných úhlů, takže máme kontrolu nad regulací světla, které pronikne do místnosti. Na druhé straně rolety jsou pevně spojeny mezi sebou, tudíž jakmile jsou staženy dolů, neproniká do místnosti žádné světlo.

Další rozdíly

Mezi další rozdíly patří odolnost proti větru a izolace od venkovního hluku. V obou případech vyhrávají rolety, které jsou proti silnému větru mnohem odolnější než žaluzie a zároveň poskytují lepší zvukovou bariéru.

Co je tedy lepší?

Nedá se obecně říct, zda mají žaluzie či rolety navrch. Záleží, co od nich očekáváte a jaký je důvod pro jejich koupi. Jestliže se vám líbí možnost regulovat světlo v místnosti, dáte přednost žaluziím. Rolety ocení fanoušci úplného zatmění místnosti, což může vést ke zlepšení kvality spánku. Žaluzie si samozřejmě také můžete na noc sklopit, ale oproti roletám neposkytují dokonalé zatmění. Stejně tak jsou rolety ideální volbou, pokud žijete v rušné části města a chcete alespoň částečně izolovat od okolního hluku.

Rolety (žaluzie) den a noc

Rolety (žaluzie) den a noc vám do určité míry nabídnou zmíněné výhody obou vybavení. Jedná se o rolety, u kterých však díky otáčecímu mechanismu máte možnost střídat průsvitné a neprůsvitné pruhy. Přes den je tedy můžete mít buď vytaženy, nebo zvolit jejich průsvitnou část. V noci pak použijete neprůhledné pruhy pro zatemnění místnosti.

Jak chytit parádní rybářský úlovek? Krmné pelety na ryby jsou tutovka

  • Karel Procházka
  • Ostatní

Ryby se bohužel jen tak samy nechybí na háček. A ty nejlepší úlovky už tím tuplem rozhodně ne. Ale od toho jsou tady chytací nebo krmné pelety na ryby a další návnady. Ty vám s chytáním pomůžou. Právě už zmíněné pelety patří k velmi oblíbených možnostem návnad na chytání ryb. Nejrůznější druhy krmení se slisují na kousky a pelety na ryby jsou na světe. Na světě proto, aby pomohly nejednomu rybáři chytit kvalitní výstavní kousek. A na rozdíl od boilies se tepelně neupravují.

Nejlepší krmné pelety na ryby (halibut + lososový olej)

Číst dál: Jak chytit parádní rybářský úlovek? Krmné pelety na ryby jsou tutovka

Tlačné plynové vzpěry

  • Karel Procházka
  • Ostatní

K čemu se používají?

Tlačné plynové vzpěry se používají kdekoliv, kde je potřeba zvedat těžká břemena menším množstvím energie. Nacházejí uplatnění zejména v nábytkářském, automobilovém, strojírenském a potravinářském průmyslu. Jsou častou volbou také v lékařské technice.

Jak fungují?

Tlačné plynové vzpěry jsou plněny dusíkem. Během vtlačování pístní tyče do válce se uvnitř zvyšuje tlak, jež následně vytlačuje pístní tyče z válce. Některé plynové vzpěry jsou vybaveny stíracím kroužkem nebo olejovou komůrkou.

Existují také tažné plynové vzpěry. Ty nefungují na principu vytvoření tlaku, ale podtlaku. Jinak se v zásadě tyto dva typy nijak neodlišují.

Kolik stojí?

Cena tlačných plynových vzpěr se může výrazně lišit v závislosti na kvalitě, výrobci, rozměrech a dalších parametrech. Obecně zaplatíte za tlačné plynové vzpěry několik stovek korun, popřípadě až několik tisíc. Jako vždy se doporučuje spíše si připlatit a zaměřit se na kvalitu.

Španělská sušená šunka Jamón - čím je tak speciální a kde ji zakoupit?

  • Karel Procházka
  • Ostatní

Španělská šunka (jamón) je velmi ceněná jako gurmánské jídlo jak ve Španělsku, tak po celém světě. Pravidelně se jí ve většině španělských domácností. Ve Španělsku existují různé druhy sušené šunky, které se pohybují v cenových relacích od ekonomické po velmi drahé a jsou docela dostupné, prodávají se v obchodech s potravinami, uzenářství a supermarketech.

Číst dál: Španělská sušená šunka Jamón - čím je tak speciální a kde ji zakoupit?

Kolik stojí automatické dveře? Co všechno cenu ovlivňuje?

  • Karel Procházka
  • Ostatní

Díky individuálním řešením zvláštních konstrukcí automatických pohonů je možno realizovat i speciální požadavky zákazníků. Automatické dveře posuvné (lineární, teleskopické, obloukové a kruhové, skládací), stejně jako karusely a pohony pro otáčivé dveře přesvědčují svojí kvalitou, vysokou výkonností, širokou možností využití a designem.

Automatické dveře posuvné špičkové kvality | Spedos

Číst dál: Kolik stojí automatické dveře? Co všechno cenu ovlivňuje?

Máte zájem o publikaci článku nebo o přidání odkazu?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4