Španělská sušená šunka Jamón - čím je tak speciální a kde ji zakoupit?

  • Karel Procházka
  • Ostatní

Španělská šunka (jamón) je velmi ceněná jako gurmánské jídlo jak ve Španělsku, tak po celém světě. Pravidelně se jí ve většině španělských domácností. Ve Španělsku existují různé druhy sušené šunky, které se pohybují v cenových relacích od ekonomické po velmi drahé a jsou docela dostupné, prodávají se v obchodech s potravinami, uzenářství a supermarketech.

Druhy sušené španělské šunky

V zásadě existují dva různé druhy sušené šunky, jamón serrano neboli „horská šunka“ a jamón ibérico neboli „iberská šunka“.

Horská nebo serrano šunka se vyrábí z několika různých plemen bílých prasat, jako je Duroc, Landrace nebo Large White. Krmí se převážně obilovinami a léčí se od 7 do 16 měsíců.

Jamón ibérico, jak název napovídá, se vyrábí pouze z iberského prasete. Chov iberského prasete je omezen na oblast v jihozápadním Španělsku a jihovýchodním Portugalsku. Přestože se tato prasata krmila některými obilovinami, také se potulují po kraji a živí se žaludy. Proces vytvrzování jamón iberico trvá 14 až 36 měsíců.

Kde zakoupit tuto španělskou šunku?

Při výběru šunky jamón je potřeba zvážit kvalitu a za jakých podmínek je šunka dovážena a skladována. Bonovino tyto podmínky splňuje skvěle a jejich kladné recenze mluví za vše.

Máte zájem o publikaci článku nebo o přidání odkazu?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4