Rozdíl mezi žaluzií a roletou

  • Karel Procházka
  • Ostatní

Žaluzie a rolety jsou dva pojmy, které všichni dobře známe. Také si uvědomujeme, že si je můžeme pořídit na ZEBRA-shop. Víte ale, jaký je mezi nimi rozdíl?

Základní rozdíl

Základní rozdíl mezi žaluziemi a roletami tkví ve způsobu stínění. Žaluziemi můžeme otáčet a naklánět je tak vůči venkovnímu světlu do všemožných úhlů, takže máme kontrolu nad regulací světla, které pronikne do místnosti. Na druhé straně rolety jsou pevně spojeny mezi sebou, tudíž jakmile jsou staženy dolů, neproniká do místnosti žádné světlo.

Další rozdíly

Mezi další rozdíly patří odolnost proti větru a izolace od venkovního hluku. V obou případech vyhrávají rolety, které jsou proti silnému větru mnohem odolnější než žaluzie a zároveň poskytují lepší zvukovou bariéru.

Co je tedy lepší?

Nedá se obecně říct, zda mají žaluzie či rolety navrch. Záleží, co od nich očekáváte a jaký je důvod pro jejich koupi. Jestliže se vám líbí možnost regulovat světlo v místnosti, dáte přednost žaluziím. Rolety ocení fanoušci úplného zatmění místnosti, což může vést ke zlepšení kvality spánku. Žaluzie si samozřejmě také můžete na noc sklopit, ale oproti roletám neposkytují dokonalé zatmění. Stejně tak jsou rolety ideální volbou, pokud žijete v rušné části města a chcete alespoň částečně izolovat od okolního hluku.

Rolety (žaluzie) den a noc

Rolety (žaluzie) den a noc vám do určité míry nabídnou zmíněné výhody obou vybavení. Jedná se o rolety, u kterých však díky otáčecímu mechanismu máte možnost střídat průsvitné a neprůsvitné pruhy. Přes den je tedy můžete mít buď vytaženy, nebo zvolit jejich průsvitnou část. V noci pak použijete neprůhledné pruhy pro zatemnění místnosti.

Máte zájem o publikaci článku nebo o přidání odkazu?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4