Jak vás může kvalitní hlídač hladiny zachránit před pohromou

hlídač hladiny

Silné letní deště můžou znamenat pro majitele studny velký stres. A navíc, pokud mají tendenci zapomínat může se stát, že studna na pozemku přeteče a dlouho si toho nikdo nevšimne. Řekneme vám, jaké výhody hlídač hladiny představuje a jaké druhy existují.

Proč je snímač důležitý

Hlavními problémy se zásobníky vody jsou nejen velká množství vody, ale i opačný problém. Pokud se v zásobníku vody nachází čerpadlo, které čerpá vodu do domácnosti, či jinam, budete se chtít vyvarovat tzv. suchoběhu, který nastává právě z příliš nízké hladiny v zásobníku vody a je nejčastějším důvodem poškození vodního čerpadla.

Druhy hlídačů hladiny

Na různé případy existují různé druhy hlídačů hladiny. Existují například vodivostní sondy, která funguje na principu uzavřeného elektrického okruhu. Používají se proti vytvoření suchoběhu, hlídají také hladinu ve vrtu, a mohou dopouštět vodu v nádržích.
Další možností je pořízení hlídače průtoku, který automaticky zapíná a vypíná čerpadlo.
Řídící jednotka s frekvenčním měničem je výhodná pro spolupráci s čerpadlem a nejen, že kontroluje hladinu, ale také průtok čerpadlem a v rámci toho jej vypíná a zapíná automaticky.

Kde oceníte hlídače hladiny

Pokud vlastníte studnu, bazén, zásobník vody, nebo třeba jezírko, každou vodní nádrž je vhodné kontrolovat a udržovat v bezpečné míře.

Máte zájem o publikaci článku nebo o přidání odkazu?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4