Jak zajistit kvalitu hydraulického čerpadla

Hydraulika, neboli využití mechanických vlastností tekutin za technickými účely. Česká republika se v rámci státního průmyslu soustředí také na výrobu hydraulických čerpadel a proto je nutné vědět, jaké komponenty je nezbytné mít ve špičkové kvalitě. Například šroubení pro hydraulická čerpadla se vyplatí jedině, pokud je berete od Eaton Walterscheid.


Jak funguje hydraulické čerpadlo

Je to hlavní postava v příběhu o hydraulickém systému. Jeho funkce je oběhová, což znamená, že zajišťuje oběh hydraulického oleje, který rozpohybuje hydraulické válce, nebo pohání hydraulický motor.

Parametry

Parametry, které je nutné znát v hydraulice, jsou průtok a otáčky, neboli kolik oleje celý oběh za určitou dobu načerpá. Existuje ideální hodnota, se kterou se poměřuje efektivita v hydraulice, a to je 1500 otáček za minutu. Otáčky ovšem mohou být ovlivněny průtokem oleje v okruhu. Zvýšení otáček se například může řešit pomocí různých převodovek.

Nepodceňujte výběr čerpadla

Výběr čerpadla by se neměl podcenit a proto doporučujeme provést dostatečný průzkum trhu. Neváhejte se nezávazně poptat u odborníků, jaké čerpadlo bude vhodné pro váš daný okruh.
Vybírejte e-shopy, které mají dlouhodobé zkušenosti s prodejem, rozsáhlé recenze a v nabídce spojovacích prvků převládá šroubení Walterscheid.

Máte zájem o publikaci článku nebo o přidání odkazu?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4