Tlačné plynové vzpěry

  • Karel Procházka
  • Ostatní

K čemu se používají?

Tlačné plynové vzpěry se používají kdekoliv, kde je potřeba zvedat těžká břemena menším množstvím energie. Nacházejí uplatnění zejména v nábytkářském, automobilovém, strojírenském a potravinářském průmyslu. Jsou častou volbou také v lékařské technice.

Jak fungují?

Tlačné plynové vzpěry jsou plněny dusíkem. Během vtlačování pístní tyče do válce se uvnitř zvyšuje tlak, jež následně vytlačuje pístní tyče z válce. Některé plynové vzpěry jsou vybaveny stíracím kroužkem nebo olejovou komůrkou.

Existují také tažné plynové vzpěry. Ty nefungují na principu vytvoření tlaku, ale podtlaku. Jinak se v zásadě tyto dva typy nijak neodlišují.

Kolik stojí?

Cena tlačných plynových vzpěr se může výrazně lišit v závislosti na kvalitě, výrobci, rozměrech a dalších parametrech. Obecně zaplatíte za tlačné plynové vzpěry několik stovek korun, popřípadě až několik tisíc. Jako vždy se doporučuje spíše si připlatit a zaměřit se na kvalitu.

Máte zájem o publikaci článku nebo o přidání odkazu?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4