Důležité věci, které je nutné před prodejem firmy promyslet?

  • Karel Procházka
  • Služby

Shopping, Online Shopping, Ecommerce, Online Shop, Bags

Vlastníte jednu nebo více firem a nemůžete jim věnovat příliš času, a proto přemýšlíte, že byste firmu přenechali jinému majiteli. Prodej firmy je jednou z variant, pokud nemáte vhodného nástupce z rodiny. Nad prodáním firmy je nutné přemýšlet dlouhodobě a promyslet všechny výhody a nevýhody. Přece jen neprodáváte Vaši firmu každý den, tedy musíte promyslet, jaké budou Vaše zdroje příjmů, až nebudete vlastníkem dané společnosti.

Informace jsou důležité

Než vůbec nad prodejem firmy začnete uvažovat, je na místě si udělat přehled o společnosti. Tedy přehled, jak si Vaše firma na trhu stojí. Zda firma dosahuje každoročních zisků nebo je spíše na konci roku ve ztrátě, i takové věci totiž budou Vašeho nástupce v případě prodeje firmy zajímat. Variantou, která by mohla být ve Vaší situaci výhodná je firmu nechat jinému řediteli a vy jako majitel firmy budete pouze dohlížet na chod společnosti. Budete tedy i nadále firmu řídit, ale jen na dálku prostřednictvím odpovědné osoby. Výhodou této situace je, že nemusíte firmu prodávat. 

Promyslet výhody a nevýhody

Na rozhodnutí, co s firmou bude dále, si nechejte dostatek času. Přece jen konečné rozhodnutí je jen na Vás a nedá se vrátit zpět. Pokud najdete alespoň nějakou možnost, jak byste si firmu mohli ponechat a neprodávat ji, určitě ji využijte. Kdo ví, kdy se Vám znovu povede vybudovat prosperující firmu.

Máte zájem o publikaci článku nebo o přidání odkazu?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4