Vyplatí se nebankovní půjčka?

  • Karel Procházka
  • Služby

Free Money Stock Photos - Stockvault.net

Potřebujete si půjčit peníze? Máte možnost vybrat si mezi bankovní a nebankovní půjčkou. V tomto článku se můžete dočíst o tom, jak funguje nebankovní půjčka.

Pro koho je nebankovní půjčka vhodná?

Nebankovní půjčka se hodí především pro ty žadatele, kteří mají problém se svým registrem případně v rámci svých doložitelných příjmů. A z těchto důvodů jim banka nepůjčí. Protože banky potřebují mít vše v perfektním stavu. Navíc také často vyžadují zástavu například ve formě nemovitosti. Nebankovní půjčka se hodí také pro ty, kteří tuto možnost nemají. Nebankovní firmy jsou v těchto požadavcích daleko tolerantnější. Nemusí vždy nahlížet do registru a také nepožadují zástavu v podobě nemovitosti. 

Nicméně ani nebankovní firmy nepůjčí každému

Přestože to tak na první pohled nemusí vypadat, nebankovní firmy se také musí řídit určitými zákony, které jim nařizují dostatečné prověření žadatele. Ono to prověření často také provádějí ve vlastním zájmu. Ani oni nemají zájem půjčit peníze někomu, kdo má tak špatnou platební morálku, že u něj bude hrozit, že nebude schopen peníze splácet. 

Podmínky pro nebankovní půjčky

Žadatel o nebankovní půjčky musí například dosahovat takového příjmu, aby byl schopný splácet svou půjčku. V tomto případě se dá vycházet například z pracovní smlouvy, z výpisu účtu za poslední 3 měsíce nebo třeba z daňového přiznání. 

Nebankovní instituce taky moc nekladou důraz na využití půjčky. Zatímco banky často vyžadují, aby byly peníze využiti na stavbu či rekonstrukci. Nebankovní firmy jsou často velmi tolerantní, proto se také často využívá ke splacení jiných půjček. Pokud tedy opravdu potřebujete, můžete si zkusit zažádat o nebankovní půjčku bez registru a bez zástavy

Máte zájem o publikaci článku nebo o přidání odkazu?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.